Žmogaus papilomos virusas, gydymas, simptomai, priežastys, požymiai

žmogaus papilomos viruso injekcija

Tai yra, virš odos paviršiaus išsikišęs skirtingos spalvos neoplazmas. Papilomos ir apgamai savo kilme nėra tas pats. Nepaisant to, užsikrėtimas papilomos virusu gali lengvai pasireikšti tuo pačiu metu formuojant karpas ir apgamus. Skirtumas tarp tikrų apgamų IR infekcijos apraiškų yra tas, kad mes gimstame su apgamais. Šiuo atveju gana sunku nustatyti jų kilmę, nes dažnai apgamai paveldimi iš vieno iš tėvų, tačiau neretai jie pirmą kartą atsiranda būtent šioje vietoje, tik šiam vaikui. Vėliau „nauji" apgamai taip pat gali būti paveldimi.

Tačiau mūsų gyvenimo procese atsirandantys apgamai tiesiog nėra apgamai.

Žmogaus papilomos viruso priežastys

Iš esmės vietinis odos spalvos, formos ir tekstūros pokytis gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Pavyzdžiui, daugeliui žmonių senatvės dėmės, apgamai ar karpos susidaro buvusių spuogų, spuogų, furunkulų, nudegimų, įkandimų, pradūrimų ir kitų įvairaus sunkumo traumų vietoje. Blogos naujienos yra tai, kad šis ryšys tarp dabartinės karpos ir kažkada įvykusios traumos yra išorinis. Tiesą sakant, tokia odos reakcija į pažeidimus yra neabejotinas infekcijos požymis.

Papilomos virusas turi daugybę padermių. Jis buvo aptiktas palyginti neseniai – iki XX amžiaus vidurio virusine buvo laikoma tik genitalijų karpų kilmė. Tačiau tiriant viruso, sukeliančio augimą ant lytinių organų, savybes, mokslas padarė išvadą, kad daugumos neoplazmų ant kūno kilmė yra lygiai tokia pati. Bet kuriuo atveju šis virusas ir jo padermės dabar aktyviai tiriamos, tačiau įrodytų ir patikrintų rezultatų vis dar yra nedaug. Visų pirma, mokslas dar nėra pasirengęs pateikti nei papilomos viruso padermių klasifikacijos, nei viso jų sąrašo. Ji dar mažiau pasirengusi kalbėti apie tos ar kitos padermės savybes.

Tačiau daugybė viruso modifikacijų jau yra nustatytas faktas. Be to, jie visi turi vieną bendrą bruožą. Būtent, didelis gebėjimas mutuoti. Todėl to paties tipo papilomos virusas dviejų skirtingų nešiotojų organizme dažnai rodo akivaizdų skirtumą.

Kiekvienu atveju sukėlėjo tipą lemia ne tiek simptomai, kiek imuninės sistemos reakcija. Todėl savaime vienos ar kitos padermės atskyrimas nesukelia sunkumų. Tačiau dabar papilomos virusas tiriamas labai aktyviai – daugiausia dėl jo kancerogeninių savybių. O mokslininkus domina ne tiek gydymui reikalinga klasifikacija, kiek viruso elgesys kiekvieno atskiro paciento organizme.

Reikia pridurti, kad didelis papilomos viruso mutageninis potencialas pasireiškia ne tik nurodytu elgesio skirtumu. Šis virusas glaudžiausiai sąveikauja su AN K ląstelėmis, jas keisdamas. Be to, jis sugeba „priskirti" savo AN K fragmentus bendrame genetiniame organizmo kode. Taip jis „pasiekia" savo individualių darinių perdavimą paveldėjimo būdu, taip pat efektą, kai atnaujinamos odos ląstelės, metai iš metų savo vietoje lieka karpa ar apgamas.

Žmogaus papilomos viruso simptomai

Kaip tikriausiai jau spėjome, tokių nėra. Bet kokiu atveju, pojūčių, galinčių pasakyti, kad mes sergame, prasme. Virusas į organizmą patenka tik per kraują – lytiniu būdu, užsikrėtus atvirais odos ar gleivinės sužalojimais, naudojant nesterilius instrumentus arba perpilant užkrėstą kraują. Jis nėra perduodamas oro lašeliais, vandeniu ir maistu. Išimtiniais atvejais galima pernešti su buities daiktais. Kai kurios padermės gali sukelti nedidelį karščiavimą arba negalavimą. Tačiau tokių scenarijų pasaulyje yra absoliuti mažuma.

Apie galimybę užsikrėsti papilomos virusu mus, galima sakyti, gali pranešti ir kitos keistenybės. Pavyzdžiui, bėgant metams daugėja apgamų, dažnas jų atsiradimas įvairaus sunkumo odos pažeidimų vietoje, naujų karpų formavimasis.

Ypač reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad tikrai pastebėsime užsikrėtimą virusu, sukeliančiu lytinių organų papilomų augimą. Čia jų su absoliučia tikimybe gavome lytinio kontakto su nešiotoju metu. . . Tokio pobūdžio ataugos susidaro ant gleivinių lytinių organų. Tai nedideli bėrimai su nedideliu (smeigtuko) galvos skersmeniu, išsidėstę grupėmis iki 10-12 karpų. Jų galvos yra rausvos, vienodo arba artimo dydžio. O atskiros grupės dažnai kuria keistus piešinius – jie primena avietę ar kokio nors augalo lapą. Išsivysčiusi, neapdorota lytinių organų papilomų kolonija gali sukelti didelį diskomfortą vaikštant, dėvint apatinius, lytinius santykius ir skatinant asmeninę higieną. Tokių karpų galvas nesunku sužaloti, nes galimas net jų uždegimas ir infekcija. Lytinių organų papilomos pavojingos taip pat, kaip ir bet kurios kitos – piktybinė degeneracija. Jie gydomi specialiai sukurtais antibiotikais. Galima net pašalinti atskirus neoplazmus ar visą koloniją, kuri sukelia ypatingą diskomfortą ir yra linkusi susižaloti.

Naujos (arba pirmosios) padermės atsiradimo organizme požymių nereikėtų painioti su galimu piktybiniu procesu vienoje iš pakitusių odos vietų. Kaip jau minėta, geras papilomos viruso gebėjimas mutuoti, kurį jis perduoda sugautoms ląstelėms, šiuo metu laikomas kancerogeniniu. Iš tiesų, odos vėžys labai retai prasideda sveikoje, lygioje, be dėmės. 98 atvejais iš 100 tai pasireiškia vieno / kelių apgamų spalvos ir dydžio pasikeitimu. Jie gali pradėti niežėti ar skaudėti, o laikui bėgant – be aiškios priežasties uždegti, formuotis negyjančių opų.

Tai yra, nors apgamai ir papilomos dažniausiai yra saugūs, tam tikromis aplinkybėmis jie greitai supiktėja (atgimsta). Todėl naujų apgamų atsiradimas yra vienas dalykas, o pastebimi esamų pokyčiai – visai kas kita. Šių reiškinių nereikėtų painioti, o tuo labiau laikyti gyvenimo smulkmena. Žinoma, pasikeitus jau esamam apgamui ar karpoms, pirmiausia galima kreiptis į dermatologą. Tačiau onkologija dažniausiai tiksliau apibrėžia proceso esmę savo specialiai sukurtais ankstyvos stadijos vėžio nustatymo metodais.

Žmogaus papilomos viruso gydymas

Labai ilgą laiką vaistų nuo karpų nebuvo ir jie nebuvo sukurti. Neoplazmą, sukeliantį kosmetinį defektą, visada buvo priimtina pašalinti – išdeginti rūgštimi, nupjauti skalpeliu ar lazeriu, užšaldyti ir tt Taip dažnai daroma ir dabar. Tačiau šiuo metu onkologija ragina tokio profilio kosmetologus ir chirurgus būti atsargiems. Ir būtent onkologų, kurių darbas kasmet tik didėja, iniciatyva buvo pradėti kurti tarpląsteliniai antibiotikai. Tai yra, gali kovoti su viruso plitimu.

Iš karto pasakykime: pirmosios jau išleistos papilomos viruso vakcinos neatrodo pakankamai įtikinamai, kad būtų galima rekomenduoti jas naudoti. Tačiau antibiotikai nuo šio patogeno atrodo gana saugūs. Bet kuriuo atveju, kiek šis žodis apskritai taikomas tokio pobūdžio vaistams.

Kalbant apie vakcinas, manoma, kad jos gali sukurti imunitetą nuo 2–4 labiausiai paplitusių lytinių organų papilomos viruso atmainų.

Faktas yra tas, kad genitalijų karpų plitimas į moters gimdos kaklelį dažniausiai sukelia jo eroziją. O erozija ilgainiui virsta vėžiu. Šis scenarijus yra labai dažnas ir pasitaiko net dažniau nei varpos vėžys vyrams. Štai kodėl genetiškai modifikuota vakcina akimirksniu sukėlė ryškumą farmacijos rinkoje.

Visa tai, žinoma, gerai, tačiau yra daug abejotinų momentų. Pirma, šių vaistų bandymai negali būti patikrinti dėl rezultato patikimumo. Tuo tarpu plika akimi matyti, kad jos buvo atliekamos su akivaizdžiais metodikos pažeidimais, laikotarpiais, kurie neatitiko pabaigoje deklaruotų. Antra, kasmet keičiasi gamintojų rekomendacijos dėl pačių vakcinų naudojimo. Iš pradžių rekomendavo skiepyti jaunas moteris, vėliau mergaites iki brendimo, o dabar rekomendacijų spektras visiškai išsiplėtė iki. . . berniukų. Taip, berniukai neturi gimdos kaklelio ir pačios gimdos - tai yra organų, kuriuose gali vykti piktybinė transformacija. Tačiau vakcinų gamintojai nemato tame nenuoseklumo, nes berniukas (toliau – vyras) gali būti viruso nešiotojas ir net nežinoti apie tai. Vakcinacija neleidžia jam būti nešiotojui.

Trečia, Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Vakarų Europoje, kur šios vakcinos buvo panaudotos pirmą kartą, iškilo ir buvo paviešinti faktai apie rimtas imunines patologijas ir net mirtis, tikriausiai susijusias su skiepijimu. „Tikriausiai", nes šių vakcinų saugumo ir veiksmingumo klausimas vis dar sprendžiamas teisme. Buvo suplanuoti pakartotiniai tyrimai, tačiau jų rezultatų dar teks palaukti. Vienaip ar kitaip, dabar jų pavojingumo gyvybei faktas nelaikomas įrodytu. Vis dėlto vaistai, sulaukę tiek daug neigiamų atsiliepimų aplinkoje, kurioje vėžio statistika ir be reklamos išpopuliarins tokį vaistą, verčia šią „naujovę" priimti be entuziazmo. Jei įmanoma, šių vakcinų reikėtų vengti.

Taigi, būtinai turėtume pradėti vartoti antibiotikus – tiek lokaliai, tiek per burną. Nebent, žinoma, tokių yra, nes jie dar nebuvo sukurti „po" visų tipų karpoms. Akivaizdu, kad neturėtume skiepytis – tai gali sutrumpinti mūsų gyvenimą greičiau nei bet koks vėžys. Kalbant apie chirurginį neoplazmų pašalinimą. . . Tai prieštaringa tema, o pasirinkimas galiausiai yra mūsų. Viena vertus, bet koks apgamas ar karpa ant kūno, nepaisant jo spalvos ir dydžio, neša potencialią atgimimo sėklą. Faktas yra tas, kad pats tokių neoplazmų kūnas susideda iš gerybinių ląstelių. Tačiau pagrindą, iš kurio išauga jų stiebas, sudaro ląstelės, turinčios aiškius piktybiškumo požymius. Tai ne vėžinės ląstelės, o kažkas labai artimo. Nesubrendęs branduolys, DNE pažeidimai keliose srityse – įskaitant tą. kas yra atsakinga už jų senėjimą ir mirtį. . . Šios ląstelės pavojingos net ir tokios „miegančios" būsenos.

Kada prasidės jų dalybos, niekas nežino. Dažnai tai yra visiškai besimptomė, o nerimą keliantys požymiai atsiranda prieš pat aktyvios metastazės atsiradimą. Bet dalijimasis gali ir neįvykti – kiek žmonių miršta nuo kitų priežasčių, būdami daugybės apgamų ir kelių karpų savininkai!. . Beje, pastebėta, kad apgamai, kuriuos turėjome gimdami, atgimsta itin retai. Tačiau tai nekeičia reikalo esmės: niekas nežino tikrųjų priežasčių, kodėl „miegančios" ląstelės staiga pradeda augti. Onkologai tarp prisidedančių veiksnių siūlo tik apgamų pažeidimą, jų poveikį ultravioletinei spinduliuotei ir. . . nevykdomą pašalinimą.

Jei apsisprendžiame dėl operacijos (savarankiškai ar gydytojo patarimu), turime suprasti, kad chirurginė intervencija čia yra labai rimtas rizikos veiksnys. Sakykime tik tiek: nepilnai pašalinus ląsteles, kurios buvo apgamo pagrindas, daugiau nei 95% atvejų prasideda piktybinis augimas. Tai įvyksta vidutiniškai per šešis mėnesius iki metų nuo operacijos datos. Tai yra pakankamai greitai ir pakankamai dažnai, kad į jį būtų žiūrima rimtai.

Apgamų ir papilomų šalinimas – tikrai rizikingas žingsnis. Kita vertus, kvalifikuotas ir kokybiškas visų audinių, sudarančių ataugą, ekscizija praktiškai nepalieka pėdsakų ir visiškai pašalina kosmetinį defektą. Tai taip pat yra garantija, kad šioje vietoje neatsiras nauja karpa. Todėl čia klausimas tik kaip tiksliai chirurgas atliks savo darbą. Ir su visa pagarba kosmetologų patirtimi ir žiniomis šalinant karpas, geriau pirmiausia pasikonsultuoti su onkologu. Galbūt būtų protingiau visą procedūrą atlikti kartu su juo. Norime to ar ne, bet onkologas geriau atskiria piktybines ląsteles nuo sveikų, ir tai yra faktas.